Jalad kuivavad ja tekivad kuivad paksud kohad talla alla?

Pärilikkus? Hangitud?

Hüperkeratoosi ehk keratodermia – On naha sarvkihi paksenemine (liigsarvestumine), mis tekib sagedamini jala taldades ja peopesades. Probleem võib olla pärilik või hangitud. Pärilikus hüperkeratoosi puhul peopesades ja jala taldades sarvkiht pakseneb. Kas ühtlaselt või surve kohtades mõhnadena või punktidena (villid, rakud tavaliselt umbes 2-10 mm läbimõõduga). Haiguse sümptomid tulevad esile mõne kuu vanusel imikul kuni 70 aastaseks saamiseni vahelisel ajal. Pärilikku hüperkeratoosi esineb harva. (terveyskirjasto).

Kuidas ja millega sellest murest vabaneda?

Mousse kehale vahtkreem (www.jalaravitarbed.ee)

Sisaldab 10% nahasõbraliku uread, aprikoosituumaõli, granaatõuna puuviljaekstrakt ja porgandiseemneõli.

Porgandiseemne eeterlik õli on näidanud antibakteriaalseid, seenevastaseid, põletikuvastaseid ja antioksüdantseid omadusi. Mida sellel ei ole, on porgandite vitamiinid ja toitained.

Granaatõunaekstraktis leiduvad antioksüdandid koos fütotoitainete, mineraalide, rasvhapete ja vitamiinidega toimivad sünergias, et nahka pleegitada ja edendada kollageeni tootmist. Kollageen on peamine nahas ja sidekudedes leiduv struktuurne valk ning see on absoluutne eluliselt tähtis rikkaliku, noorusliku välimuse jaoks.

Urea ehk karbamiid on niisutav aine, mis soodustab vee peetust nahas. Alates 10% Urea sisaldusest kreemis tekib naha sarvkihi avamise toime kreemil. See on naha uuendamiseks väga kasulik. Toimib surnud naharakkude vastu, mis on näiteks iseloomulik sellistele seisunditele nagu ekseem. Alates 15% Urea sisaldust kasutatakse selle naha sarv kesta avamise toimet tugevamat võimekust terapeutilistel eesmärkidel. Nagu näiteks psoriaasile ja hüperkeratoosile soovitatavalt alates 25% Urea sisaldavat kreemi.

http://www.jalaravitarbed.ee

Lisa kommentaar